کارزار سنندجی ها علیه طعم و بوی بد آب!

چند سالی است که عدم کیفیت آب شرب سنندج و طعم و بوی نامطلوب آن، داد شهروندان سنندجی را درآورده و همه برای یافتن آبی سالم و گوارا دست به دامن چشمه‌های اطراف شهر شده‌اند.

طی دو سال اخیر مشکل کیفیت آب سنندج و وضعیت سد وحدت از سوی متولیان و مقامات به صورت علنی اعلام شده و وعده وعیدهایی را هم به دنبال داشت که هنوز تحقق پیدا نکرده است و همچنان مردم برای یافتن آب شرب سالم به چشمه‌های آب طبیعی اطراف شهر رجوع می‌کنند.

در پی ادامه دار بودن وضعیت نامطلوب آب سنندج طی ۲ ماه اخیر کارزاری علیه عدم کیفیت آب سنندج به راه افتاد که بیش از ١٥ هزار نفر آن را امضا و در این کارزار شرکت کرده‌اند.

در بیانیه این کارزار خطاب به ابراهیم رئیسی، رئیس دولت آمده است:

"مدت زمان طولانی است که در شهر سنندج فاجعه‌ای رخ داده و آن، کیفیت به شدت پایین آب آشامیدنی این شهر است. در سال‌های نه‌چندان دور، آب این شهر جزء بهترین آب‌ها از نظر کیفت، طعم، بو و شاخص کیفیت آب بود اما متأسفانه به دلیل سوء مدیریت مدیران منطقه آب‌وفاضلاب و عدم پاسخگویی از جانب این عزیزان، شاهد این هستیم که متأسفانه آب آشامیدنی شهر سنندج به یکی از بدترین آب‌های کشور تبدیل شده و شاخص کیفیت پایین آب این شهر مردم مظلوم این شهر را دچار مشکلات بسیاری کرده و هیچ مسئول و ارگانی وظایف خود را در قبال سلامت مردم بر عهده نمی‌گیرد.

باید به استحضار شما ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران برسانیم که مردم ناچار به تهیه آب از چشمه‌ها و آب‌های جاری شده‌اند و بعضاً با خرید آب معدنی نیاز روزانه خود را تأمین می‌کنند. در سال ۱۴۰۰ واقعا جای تعجب است که مردم ما محروم از اولین نیاز زندگی خود هستند.

لذا خواهشمند است دستور فرمایید بدون تشریفات اداری در سریع‌ترین زمان ممکن به این مشکل رسیدگی شود و خواسته اولیه مردم را که برخورداری از آب سالم و با کیفیت است برآورده نمایند."