صدها میلیون نفر برای دسترسی به آب، شانس زیادی ندارند و روزانه خانواده‌های آن‌ها هزینه زیادی برای دسترسی به منابع آب می‌پردازند. بیماری‌های مرتبط با آب توان افراد را کم می‌کند. حمل سطل‌های آب‌کثیف آن هم برای ساعت‌ها مانع از کسب درآمد مادران و حضور بچه ها در مدرسه می‌شود. مردم آب کافی برای آبیاری محصولات یا سیراب‌کردن دام‌هایشان ندارند.

«کم‌آبی»؛ معضل بزرگ جامعه‌جهانی
 
 
 
به گزارش راهبردمعاصر؛ «ایران تا سال 2030 بدترین بحران آب را تجربه خواهد کرد»؛ این خلاصه‌‌ای از گزارشی است که هشت سال پیش، یعنی سال 2013 ناسا در توصیف وضعیت آبی ایران نوشت. ناسا علت این پدیده را اینگونه توضیح می‌دهد، که ایران یکی از کشورهایی است که به دلیل افزایش جمعیت با مشکل آب مواجه خواهد شد. ایران یکی از چهار کشوری می‌باشد که با بحران آب مواجه است و دو سوم سرزمین آن را بیابان خشک تشکیل می‌دهد. یکی از دلایل عمده کمبود آب در ایران خشکسالی است که تقریباً هر ساله به دلیل کمبود سدهای ذخیره‌سازی اتفاق می‌افتد. مصرف آب در ایران بیش از 3 برابر میانگین جهانی است.
 
در جشنواره داروکده, هر محصولی را که سفارش بدی رایگان برات ارسال میکنن!
در جشنواره داروکده, هر محصولی را که سفارش بدی رایگان برات ارسال میکنن!
 
مشاهده
yektanet-logo-sign
تبلیغ
 
 
علاوه بر مردم ایران، صدها میلیون نفر برای دسترسی به آب چندان شانس زیادی ندارند و روزانه خانواده‌های آن‌ها هزینه زیادی برای دسترسی به منابع آب می‌پردازند. بیماری‌های مرتبط با آب توان افراد را کم می‌کند. حمل سطل‌های آب‌کثیف آن هم برای ساعت‌ها مانع از کسب درآمد مادران و حضور بچه ها در مدرسه می‌شود. مردم آب کافی برای آبیاری محصولات یا سیراب کردن دام‌هایشان را ندارند و همین موضوع باعث می‌شود تا استراحت پایان روز برای‌ آنها سخت باشد چرا که می‌دانند فردا هم اوضاع به همین منوال است. این مردم کسانی هستند که دسترسی به خدمات اولیه آب ندارند.
 
«کم‌آبی»؛ معضل بزرگ جامعه‌جهانی